Atrakcje w Legolandzie
Czy wiedzieliście, że poza Kopenhagą, właśnie park rozrywki Legoland przyciąga do Danii najwięcej turystów? Dowiedzmy się więcej o tym kultowym miejscu i jego atrakcjach!
O parku
Najstarszym i największym parkiem rozrywki z sieci Legoland jest ten w duńskim mieście Billund. Skąd pomysł na lokalizację? Właśnie tu w 1932 roku narodziła się marka Lego. Co ciekawe początkowo specjalizowała się w zabawkach z drewna, ulubione klocki całych pokoleń zostały rozpowszechnione dopiero w latach 50.
Legoland w Danii rozciąga się obecnie na powierzchni 18 hektarów, podzielonych na 9 stref tematycznych. Od innych parków rozrywki wyróżniają go oczywiście wszechobecne klocki Lego. Do budowy rozmaitych konstrukcji użyto ich aż 60 milionów!
Główne atrakcje
Miniland
To park miniatur, czyli dzisiejszy Miniland, jest sercem Legolandu. Można przemierzać go pieszo, kolejką, a nawet łódką, co krok napotykając słynne budowle oraz całe miasta wykonane z Lego. Nie licząc rozmiaru, w parku Legoland Kopenhaga wygląda niemal jak w rzeczywistości! Uwagę przyciągają również repliki najwyższych wieżowców świata. Burj Khalifa, choć pomniejszony w skali 1:150, wznosi się na ponad 5 metrów!
Imagination Zone
Słynny duński park rozrywki może poszczycić się największym kinem 4D w Skandynawii, a znajdziemy je właśnie w Imagination Zone. Niemniej ciekawą atrakcją jest tutejsze oceanarium, w którym rekinom, płaszczkom i egzotycznym rybom towarzyszą łodzie podwodne oraz wraki statków. Główna część obiektu ma kształt tunelu, dzięki czemu można się poczuć jak na dnie morza.
Adventure Land
To strefa przygodowa, z najwyższym roller coasterem w Legolandzie – X-treme Racers. Po ekstremalnej przejażdżce na wycieczce szkolnej w Legolandzie, można wcielić się w strażaka gaszącego pożar lub łowcę skarbów, eksplorującego pełną zasadzek egipską świątynię.
LEGOREDO Town
Ogromna rzeźba z Lego, przedstawiająca wodza Indian, to wizytówka LEGOREDO Town. Łatwo zgadnąć, że motywem przewodnim jest tu Dziki Zachód! Do najciekawszych atrakcji strefy należy roller coaster inspirowany pikującym orłem (Flying Eagle), nawiedzony dom oraz spływ canoe. Uwaga! Podstawowe ceny w Legolandzie nie obejmują poszukiwania złota w LEGOLDMINE ani pieczenia chlebków na indiańskim ognisku.
Polar Land
W Adventure Land znajduje się najwyższa kolejka górska, ale to w sąsiednim Polar Land należy szukać najszybszej. Polar X-plorer mknie z prędkością 65 km/h! Tuż obok znajduje się Ice Pilots School, w której można nie tylko wejść do symulatora lotów, ale również samemu zaprojektować, w jaki sposób ma się on poruszać. Po obu przejażdżkach warto odpocząć nad zatoką zamieszkaną przez stado pingwinów.
Knights’ Kingdom
W parku rozrywki Legoland atrakcje to nie tylko przejażdżki, gry i zabawy, ale również kreatywne pokazy. Jeden z najciekawszych odbywa się w Knights’ Kingdom, gdzie średniowieczni bohaterowie bronią swojego największego skarbu – złotego klocka lego. Nieopodal na odważnych czeka smoczy roller coaster oraz zjeżdżalnia wodna z pontonami stylizowanymi na łodzie wikingów.
Pirate Land
Jak wskazuje nazwa, w najbardziej “mokrej” części parku dominuje motyw piracki. Warto zacząć przygodę od rejsu do kryjówki korsarzy, a następnie spróbować swoich sił w takich atrakcjach jak bitwa na armatki wodne czy wspinaczka na latarnię morską. Z Pirat Land niełatwo wyjść suchym, dlatego polecamy mieć ze sobą ubrania na zmianę.
NINJAGo World
Choć szczyci się długą tradycją, ten słynny duński park rozrywki zdecydowanie otwiera się na najnowsze technologie. NINJAGo World to najlepszy przykład! Główną atrakcją strefy jest interaktywna gra, w której uczestnicy, wyposażeni w okulary 3D, zdobywają umiejętności i walczą z wirtualnymi przeciwnikami. Adepci sztuki ninja mogą również pokonać laserowy labirynt, wspiąć się na podświetlaną ściankę oraz przetestować refleks, korzystając z Jay’s Reaction Game.
DUPLO Land
Legoland w Danii został stworzony z myślą o dzieciach w każdym wieku. Na te najmłodsze czeka DUPLO Land, czyli mini karuzele i przejażdżki oraz ogromny plac zabaw z klocków.
Praktyczne wskazówki
Dojazd
Do Billund, gdzie znajduje się Legoland, można dostać się z Polski samochodem lub samolotem (bezpośrednie połączenia z Warszawy, Krakowa, Poznania i Gdańska). Na wycieczki szkolne zagraniczne polecamy nasz program, w którym znalazły się, prócz parku Legoland Kopenhaga, Muzeum Łodzi Wikingów oraz Dom Andersena
Bilety
Za całodzienny wstęp do parku Legoland cena wynosi:
- 359 DKK – przy zakupie online
- 399 DKK – przy zakupie w kasie
Dwudniowy pobyt kosztuje natomiast:
- 488 DKK – przy zakupie online
- 528 DKK – przy zakupie w kasie
Park rozrywki Legoland oferuje możliwość zakwaterowania w hotelu z tematycznymi pokojami, w drewnianych domkach lub na polu namiotowym.
Jedzenie i zakupy
Na miejscu dostępne są liczne restauracje, ostrzegamy jednak, że ceny w Legolandzie nie należą do niskich.
Przykłady: kawa + kawałkiem ciasta – 50 DKK, hamburger + frytki + napój – 95 DKK
Co do pamiątek, dużą popularnością cieszą się oczywiście zabawki marki Lego. Niektóre są dostępne wyłącznie tutaj! W parku Legoland ceny klocków są wysokie jak na polskie standardy, jednak najwięksi miłośnicy serii z pewnością nie odmówią sobie zakupu nowego typu klocków, figurki lub zestawu.