Wycieczka szkolna na wyspę Wolin

Przyroda zapierająca dech w piersiach i tak zróżnicowana, że oko nie nadąża z rejestracją zmian, w otoczeniu najczystszych wybrzeży morskich i bajkowych krajobrazów lasów bukowych – tak w skrócie można podsumować pejzaże Wolina. Na największej wyspie należącej do Polski zobaczymy piękne klifowe wybrzeże, jeziorka polodowcowe, a także bezludne ostoje dzikich ptaków. Staniemy oko w oko z żubrem, przeprawimy się promem do jedynego polskiego miasta położonego na kilkudziesięciu wyspach oraz zwiedzimy nowoczesne Centrum Edukacyjno-Muzealne.

Wyspa Wolin - Świnoujście (wycieczka 3-dniowa)

W tym wariancie wycieczki nieco mniej czasu poświęcamy na zwiedzanie, a więcej na spacery brzegiem morza oraz podziwianie widoków z wolińskich klifów. Niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w Zagrodzie Żubrów, gdzie spotkamy największe lądowe ssaki Europy.

W programie: Międzyzdroje, Świnoujście, Centrum Słowian i Wikingów w Recławiu

Cena dla grupy 40-44 uczniów: Bydgoszcz: 721 zł, Poznań 723 zł, Wrocław: 789 zł, Warszawa: 879 zł
Dokładną cenę dla swojego regionu znajdziesz w naszym katalogu.

Zobacz program wycieczki

I dzień

 • wizyta w Centrum Słowian i Wikingów w Recławiu (możliwość zorganizowania warsztatów edukacyjnych)
 • spacer z molo w Międzyzdrojach brzegiem morza na Kawczą Górę – punkt widokowy na klifie

II dzień

 • wizyta w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego
 • zwiedzanie Świnoujścia: spacer wzdłuż portu do Stawy Młyny – punktu nawigacyjnego na falochronie
 • czas do dyspozycji grupy na promenadzie (za dopłatą możliwość zwiedzania fortu Gerharda i latarni morskiej w Świnoujściu)

III dzień

 • spacer do żubrowiska
 • wejście z Lubina na Wzgórze Zielonka – punkt widokowy na deltę wsteczną Świny
 • Jezioro Turkusowe – dawne kredowe wyrobisko

Szczecin - Wolin (wycieczka 3-dniowa)

Zachwycająca przyroda Wolińskiego Parku Narodowego, przeprawa promowa na Wyspę Uznam oraz liczne zabytki Szczecina (który wcale nie leży nad morzem!), to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczniów w tym wariancie wycieczki.

W programie: Międzyzdroje, Świnoujście, Szczecin, Centrum Słowian i Wikingów w Recławiu

Cena dla grupy 40-44 uczniów: Bydgoszcz: 778 zł, Poznań 782 zł, Wrocław: 844 zł
Dokładną cenę dla swojego regionu znajdziesz w naszym katalogu.

Zobacz program wycieczki

I dzień

 • zwiedzanie Szczecina: Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Baszta Siedmiu Płaszczy, panorama miasta z wieży katedry, ratusz, Rynek Sienny
 • Podziemna Trasa Turystyczna – zwiedzanie schronu z efektami dźwiękowymi nalotu bombowego

II dzień

 • spacer z molo w Międzyzdrojach brzegiem morza na Kawczą Górę – punkt widokowy na klifie
 • zwiedzanie Świnoujścia: spacer wzdłuż portu do Stawy Młyny – punktu nawigacyjnego na falochronie, promenada
 • zwiedzanie Fortu Gerharda

III dzień

 • wejście z Lubina na Wzgórze Zielonka – punkt widokowy na deltę wsteczną Świny
 • spacer nad Jezioro Turkusowe – dawne kredowe wyrobisko
 • wizyta w Centrum Słowian i Wikingów w Recławiu (możliwość zorganizowania warsztatów)

Najważniejsze atrakcje

Dowiedz się więcej o najważniejszych miejscach i zabytkach, czekających na odkrycie podczas wycieczki na wyspę Wolin.
Kliknij na zdjęcie, by zobaczyć opis.

Największa wyspa należąca w całości do Polski to jednocześnie jedno z najciekawszych miejsc na naszym wybrzeżu. Jeżeli skusiła Państwa wyspa Wolin co zwiedzać i jak zorganizować pobyt staje się kluczową kwestią. Przygotowaliśmy porcję podpowiedzi oraz informacji praktycznych, które sami wykorzystujemy organizując wycieczki dla grup zorganizowanych do tego urokliwego, nadmorskiego zakątka.

Czytaj więcej

Wyspa Wolin atrakcje turystyczne

Tym, co przyciąga turystów na wyspę, jest przede wszystkim jej niezwykła przyroda. Dość wspomnieć, że Wolin może się poszczycić najwyższymi klifami w Polsce! Malownicze krajobrazy chroni w dużej części Woliński Park Narodowy. W południowej części wyspy czekają z kolei widoki na unikalną deltę wsteczną Świny oraz Turkusowe Jeziorko. Prócz podziwiania, jak naturalnie piękna jest wyspa Wolin wycieczka może zostać wzbogacona choćby o zwiedzanie rezerwatu pokazowego żubrów lub Centrum Słowian i Wikingów ze zrekonstruowanym starodawnym grodem. Nie sposób nie wspomnieć, że po aktywnym dniu należy się odpoczynek, choćby na plaży w Międzyzdrojach, nie bez przyczyny uważanej za jedno z najlepszych kąpielisk nad Bałtykiem.

Dlaczego warto wybrać się na Wolin?

Już sama różnorodność wymienionych powyżej atrakcji to doskonały powód, by odwiedzić Wolin. Będą się tu świetnie bawić zarówno plażowicze, jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku na łonie natury. Warto też wspomnieć, że wyspa Wolin atrakcje dla dzieci i młodzieży zapewnia w szczególnej obfitości, dzięki czemu to świetny kierunek na wycieczki szkolne oraz rodzinne wakacje. Kolejnym atutem, tym razem typowo praktycznym, są wygodne połączenia drogowe oraz kolejowe z całej zachodniej części naszego kraju.

Z czym połączyć Wolin? Atrakcje w okolicach

Najbardziej naturalnym wyborem na przedłużenie wycieczki lub urozmaicenie programu jest sąsiednia wyspa – Uznam. Na polskiej części wyspy leży Świnoujście, znane ze swojego portu, Parku Zdrojowego oraz historycznych fortyfikacji. Z kolei za granicą niemiecką czekają urokliwe kurorty cesarskie w Ahlbeck, Herringsdorfie i Bansin. Ciekawym pomysłem może być również połączenie pobytu na Wolinie ze zwiedzaniem leżącego po przeciwnej stronie zalewu Szczecina. Miasto nadal pozostaje nieodkryte przez turystów, a zdecydowanie jest tu co robić! Spacer Wałami Chrobrego, wizyta w schronie z czasów II wojny światowej i zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich to tylko niektóre z polecanych aktywności.

Skontaktuj się

Zainteresowała Cię ta wycieczka?

Zadzwoń…

… jeśli chcesz porozmawiać z osobą, która specjalizuje się w organizacji wycieczek szkolnych. Codziennie doradzamy nauczycielom i rodzicom, jak przygotować naprawdę udany wyjazd.

Napisz maila …

… jeśli chcesz w takiej formie przedstawić swoje oczekiwania. Zapoznamy się z nimi i oddzwonimy, aby wspólnie ustalić szczegóły.