Do najciekawszych miejsc w Szczecinie należą urokliwe tarasy nad Odrą, czyli Wały Chrobrego, renesansowy Zamek Książąt Pomorskich, owiana legendą Baszta Siedmiu Płaszczy i główny rynek, zwany Siennym, z zabytkowym ratuszem.
Jezioro Turkusowe
Nazwa zalanego wodą wyrobiska kopalni kredy pochodzi od niebieskawo–zielonej barwy, wywołanej rozszczepieniem światła słonecznego w krystalicznie czystej wodzie i odbiciem refleksów od białego dna.
Świnoujście
Jedyne miasto w Polsce położone na kilkudziesięciu wyspach. Do centrum miasta dotrzeć można tylko drogą wodną – promem. Wyjątkowy klimat tworzy oryginalna architektura uzdrowiskowa, umocnienia wojenne i wiatrak Stawa Młyny.
Spotkanie z żubrami
Aby obejrzeć to niezwykłe zwierzę trzeba przyjechać do Polski, ponieważ w innych krajach wyginęły. Żubry nizinne, do których zaliczane są żubry wolińskie, są wpisywane i specjalnie oznaczane w Księdze Rodowodowej Żubrów.
Centrum Słowian i Wikingów
Trudno w to uwierzyć, ale miasteczko Wolin przed tysiącleciem było jedną z najpotężniejszych słowiańskich osad. Wizyta w Centrum Słowian i Wikingów pozwala zobaczyć ten fascynujący skansen i wczuć się w mieszkańca wioski, ucząc się pisania gęsim piórem czy też łucznictwa.
Międzyzdroje
Chyba najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa nad polskim morzem. Położone „między zdrojami” uzdrowisko słynie od lat z dobroczynnego klimatu, ciepłej wody i promenady – Alei Gwiazd. najlepiej poznać miasto spacerując Aleją od mola do klifu Kawcza Góra.
Woliński klif
Najwyższe klify na Polskim odcinku linii brzegowej Morza Bałtyckiego tworzą niezwykle malowniczy krajobraz. W niektórych miejscach skarpa dochodzi do 90 m n.p.m. (to wysokość trzech dziesięciopiętrowych budynków).